بررسي تجربي اثر متقابل چگالي ظاهري و انتقال حرارت پودر بر روي کيفيت قطعات ساخته شده در سامانه ذوب ليزري انتخابي

بررسي تجربي اثر متقابل چگالي ظاهري و انتقال حرارت پودر بر روي کيفيت قطعات ساخته شده در سامانه ذوب ليزري انتخابي

… دانلود …

بررسي تجربي اثر متقابل چگالي ظاهري و انتقال حرارت پودر بر روي کيفيت قطعات ساخته شده در سامانه ذوب ليزري انتخابي دارای 10 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد بررسي تجربي اثر متقابل چگالي ظاهري و انتقال حرارت پودر بر روي کيفيت قطعات ساخته شده در سامانه ذوب ليزري انتخابي کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي بررسي تجربي اثر متقابل چگالي ظاهري و انتقال حرارت پودر بر روي کيفيت قطعات ساخته شده در سامانه ذوب ليزري انتخابي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن بررسي تجربي اثر متقابل چگالي ظاهري و انتقال حرارت پودر بر روي کيفيت قطعات ساخته شده در سامانه ذوب ليزري انتخابي :

سال انتشار : 1395

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : مهندسي مكانيك مدرس (فني و مهندسي مدرس)

تعداد صفحات : 10

این مقاله به بررسی تجربی اثر متقابل چگالی ظاهری پودر فلز و خواص حرارتی آن با استفاده از سامانه طراحی و ساخته شده در این دانشگاه تحت عنوان «دستگاه نمونه سازی سریع قطعات فلزی با استفاده از فناوری لایه نشانی پودر به روش ذوب لیزری» می پردازد. ذوب لیزر انتخابی (SLM)، یکی از زیر مجموعه فرآیندهای نمونه سازی سریع است. در این سامانه قطعات از طریق پخش کردن لایه به لایه پودر و تابش پی در پی پرتو لیزر شکل می گیرند. یکی از نکات مهم در SLM توجه به خواص حرارتی پودر فلز (ضریب انتقال حرارت گرمایی و ضریب نفوذ حرارتی) است.در این تحقیق، ضریب هدایت و نفوذ حرارتی پودر فلز با چگالی ظاهری متفاوت بررسی شده است. با توجه به روش اندازه گیری اختلافی دو دما، آزمایش ها وابستگی خواص حرارتی پودر فلز به چگالی ظاهری را نشان داد. تغییرات چگالی ظاهری از طریق فشار اعمالی به بستر پودر خام و فشرده سازی آن ایجاد شد. زیرا رسیدن به چگالی ظاهری مطلوب از طریق توزیع مناسب اندازه پودر بسیار پرهزینه تر از این روش است. این بررسی ها در محدوده چگالی ظاهری 44.75% تا 56.4% نسبت به چگالی آهن خالص انجام شده است. از مقایسه نمونه های تولید شده در چگالی های ظاهری مختلف این مطلب درک شد که فشار اعمالی به بستر پودر خام دارای نقطه بهینه ای است. در واقع بهترین کیفیت قطعات تولیدی، در چگالی ظاهری حدود 46% حاصل شد.

كلید واژه: ساخت و تولید سریع، چگالی پودر فلز، تفجوشی لیزری مستقیم پودر فلز، ضریب انتقال حرارت گرمایی، ضریب نفوذ حرارتی

اینک شما با جستجوی بررسي تجربي اثر متقابل چگالي ظاهري و انتقال حرارت پودر بر روي کيفيت قطعات ساخته شده در سامانه ذوب ليزري انتخابي وارد صفحه فروش فایل دانلودی بررسي تجربي اثر متقابل چگالي ظاهري و انتقال حرارت پودر بر روي کيفيت قطعات ساخته شده در سامانه ذوب ليزري انتخابي شده اید.

توضیحات کامل و اطلاع از ریز مطالب این فایل با کلیک روی دکمه ی ادامه ی مطلب

بررسي تجربي اثر متقابل چگالي ظاهري و انتقال حرارت پودر بر روي کيفيت قطعات ساخته شده در سامانه ذوب ليزري انتخابي