شناسايي شاخص هاي توسعه پايدار محلي با استفاده از تبيين مفهوم محله و توسعه پايدار محله اي

شناسايي شاخص هاي توسعه پايدار محلي با استفاده از تبيين مفهوم محله و توسعه پايدار محله اي

… دانلود …

شناسايي شاخص هاي توسعه پايدار محلي با استفاده از تبيين مفهوم محله و توسعه پايدار محله اي دارای 12 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد شناسايي شاخص هاي توسعه پايدار محلي با استفاده از تبيين مفهوم محله و توسعه پايدار محله اي کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي شناسايي شاخص هاي توسعه پايدار محلي با استفاده از تبيين مفهوم محله و توسعه پايدار محله اي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن شناسايي شاخص هاي توسعه پايدار محلي با استفاده از تبيين مفهوم محله و توسعه پايدار محله اي :

سال انتشار : 1396

نام کنفرانس یا همایش : پنجمين کنگره بين المللي عمران ، معماري و توسعه شهري

تعداد صفحات : 12

چکیده مقاله:

تعداد زیادی از پژوهش ها در حیطه علوم شهری و زیست محیطی، مطالعه شاخص های توسعه پایدار را مورد توجه قرار داده اند، اما در این میان پژوهش های اندکی درخصوص شاخص های توسعه پایدار در سطح محلی، صورت گرفته است. لذا هدف این پژوهش، شناسایی شاخص های اثرگذار بر پایداری در سطح محلی، از طریق تبیین مفهوم محله و توسعه پایدار محله ای می باشد. در این راستا با مروری بر مطالعات پیشین در زمینه ارتباط محله و توسعه محله ای، به شناخت شاخص های تاثیرگذار محلی بر پایداری آن، پرداخته شد. در این مقاله، نوع تحقیق، کاربردی و روش آن تحلیلی- استنتاجی است. لذا به بررسی اسناد کتابخانه ای و مرور پیشینه پژوهشی مساله تحقیق و مبانی نظری آن پرداخته شده است. مطابق نتایج، شاخص های ارزیابی پایداری در سطح محلی در 4 بعد کالبدی، اجتماعی، اقتصادی و محیطی شامل مولفه های کاربری، دسترسی، پویایی و سرزندگی، هویت، احساس تعلق خاطر، سرمایه اجتماعی، اشتغال، سرزندگی اقتصادی، زیست محیطی و انسانی شناسایی گردیده است. همچنین برای هریک از مولفه ها، شاخص هایی تعریف شده است که جهت بکارگیری در بسترهای متنوع جغرافیایی و فرم های مختلف شهری، نیازمند قابلیت انطباق با شرایط بومی ، عملیاتی نمودن و دسترسی اطلاعاتی می باشد.

اینک شما با جستجوی عبارت شناسايي شاخص هاي توسعه پايدار محلي با استفاده از تبيين مفهوم محله و توسعه پايدار محله اي وارد این سایت شده اید جهت مشاهده توضیحات بیشتر در این خصوص روی لینک ادامه مطلب کلیک فرمایید.
شناسايي شاخص هاي توسعه پايدار محلي با استفاده از تبيين مفهوم محله و توسعه پايدار محله اي