نقش فناوري هاي نو و رهيافت آن در معماري معاصر

نقش فناوري هاي نو و رهيافت آن در معماري معاصر

… دانلود …

نقش فناوري هاي نو و رهيافت آن در معماري معاصر دارای 11 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد نقش فناوري هاي نو و رهيافت آن در معماري معاصر کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي نقش فناوري هاي نو و رهيافت آن در معماري معاصر،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن نقش فناوري هاي نو و رهيافت آن در معماري معاصر :

سال انتشار : 1395

نام کنفرانس یا همایش : اولين همايش ملي معماري و شهرسازي (انديشه،نظريه ها و روش ها)

تعداد صفحات : 11

چکیده مقاله:

فناوری در معماری سنتی، در سیری تدریجی و تداومی همراه با معماری، فرهنگ و شرایط اجتماعی و اقتصادی رشد نموده و به صورتی ذوب شده در معماری به کار گرفته می شد و عملا تفکیکی میان معماری و فناوری نمی توان در آن متصور بود. اما بعد از انقلاب صنعتی در غرب و پیشرفت سریع علوم و تکنولوژی، سازگاری جامعه غربی و تکنولوژی مدرن و به تبع آن هماهنگی معماری با تکنولوژی و فرهنگ حاکم بر غرب، معماری غرب در شرایط مناسبی با توجه به شرایط فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی، قرار گرفته است. اما در ایران با توجه به عقب ماندگی های بسیار علمی، اقتصادی و تکنولوژیکی و …، ایران را به کشوری وارد کننده علوم و تکنولوژی جدید از غرب تبدیل نموده است. همجواری فرهنگ و معماری ایرانی با تکنولوژی مدرن آن هم به صورت ابتدایی و ناقص، ناهنجاری هایی را در عرصه معماری و فرهنگ سبب گردیده است. علی رغم آن، با توجه بهنیازهای امروزی جامعه ایرانی که باید با استفاده از تکنولوژی نوین و پیچیده ای مرتفع گردد بایستی به بستر فکری و فلسفی تکنولوژی مدرن و همچنین تاثیراتی که در فضای معماری به وجود می آورد توجه نمود. در این مقاله سعی شده است تاثیر فناوری در معماری معاصر، با حفظ فلسفه وجودی، در کشور ایران در حال توسعه و تاثیرات اجتماعی و فرهنگی آنها بر جامعه بررسی شو. امید است ویژگی های استخراجی از نمونه های موردی یاری رسان روند شکل گیری معماری معاصر ایران شود.

به پیشرفته ترین فروشگاه فایل خوش آمدید.جهت مشاهده توضیحات کامل فایل نقش فناوري هاي نو و رهيافت آن در معماري معاصر روی لینک ادامه مطلب کلیک کنید.

نقش فناوري هاي نو و رهيافت آن در معماري معاصر