تاثير شعر سعدي بر تاريخ هشت بهشت (مقدمه، بهشت اول)حکيم ادريس بدليسي

تاثير شعر سعدي بر تاريخ هشت بهشت (مقدمه، بهشت اول)حکيم ادريس بدليسي

… دانلود …

تاثير شعر سعدي بر تاريخ هشت بهشت (مقدمه، بهشت اول)حکيم ادريس بدليسي دارای 26 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد تاثير شعر سعدي بر تاريخ هشت بهشت (مقدمه، بهشت اول)حکيم ادريس بدليسي کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي تاثير شعر سعدي بر تاريخ هشت بهشت (مقدمه، بهشت اول)حکيم ادريس بدليسي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن تاثير شعر سعدي بر تاريخ هشت بهشت (مقدمه، بهشت اول)حکيم ادريس بدليسي :

سال انتشار : 1395

نام کنفرانس یا همایش : همايش بين المللي شرق شناسي، تاريخ و ادبيات پارسي

تعداد صفحات :26

چکیده مقاله:

بی تردید تاثیر شعر شعرای نامی ایران بر متون نظم و نثر دوره های مختلف غیر قابل انکار است. غزل سعدی به عنوان شعر طراز اول ادب پارسی نه تنها سبک و محتوای آثار نویسندگان و شعرای بعد از خود را تحت الشعاع قرار داده بلکه در برخی متون از جمله متون نثر به عنوان شاهد شعری و یا شاه بیت های وصف الحال به سبب اشتهار در ضمن نثر برخی از منشیان عصر سعدی تا کنون از اهمیت ویژه ای برخوردار است. یکی از متون ادبی تاریخی قرن دهم هجری تحت عنوان هشت بهشت که از آثار نثر فارسی در خارج از مرزهای ایران است و توسط یکی از فارسی نویسان و مورخان کرد به نام حکیم ادریس بدلیسی نوشته شده است که در ضمن تاریخ نگاری به سبک منشیان دوره ی تیموری، به وفور از شعر سعدی بهره برده است. این بهره گیری به گونه های تضمین شعر در نثر است. ادریس به سعدی به عنوان یکی از برترین شعرای ادبی فارسی چشم داشته و تاثیرپذیری چشمگیری از اشعار حکمی، مواعظ، پند و اندرز و نکات اخلاقی و عرفانی وی در تاریخ هشت بهشت دیده می شود. این تحقیق تفحصی پیرامون بسامد و چگونگی تاثیر و کاربرد شعر سعدی در مقدمه و بهشت اول از هشت بهشت ادریس بدلیسی است.

اینک شما با جستجوی تاثير شعر سعدي بر تاريخ هشت بهشت (مقدمه، بهشت اول)حکيم ادريس بدليسي وارد صفحه فروش فایل دانلودی تاثير شعر سعدي بر تاريخ هشت بهشت (مقدمه، بهشت اول)حکيم ادريس بدليسي شده اید.

توضیحات کامل و اطلاع از ریز مطالب این فایل با کلیک روی دکمه ی ادامه ی مطلب

تاثير شعر سعدي بر تاريخ هشت بهشت (مقدمه، بهشت اول)حکيم ادريس بدليسي