بررسي و تحليل نقش هويت مکاني بر جمعيت پذيري( نمونه موردي شهر رامين اهواز)

بررسي و تحليل نقش هويت مکاني بر جمعيت پذيري( نمونه موردي شهر رامين اهواز)

… دانلود …

بررسي و تحليل نقش هويت مکاني بر جمعيت پذيري( نمونه موردي شهر رامين اهواز) دارای 17 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد بررسي و تحليل نقش هويت مکاني بر جمعيت پذيري( نمونه موردي شهر رامين اهواز) کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي بررسي و تحليل نقش هويت مکاني بر جمعيت پذيري( نمونه موردي شهر رامين اهواز)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن بررسي و تحليل نقش هويت مکاني بر جمعيت پذيري( نمونه موردي شهر رامين اهواز) :

سال انتشار : 1395

نام کنفرانس یا همایش : دومين همايش ملي فرهنگ، گردشگري و هويت شهري

تعداد صفحات : 17

چکیده مقاله:

شهر گستره ای است که در آن تمام عناصر و فضاهای کالبدی و جز آن در حال تحرک و پویایی و دارای کارکرد و استمرارند. تا زمانی که اجزای عناصر فضاهای این شهر همزمان و به طور متوازن در فعالیت باشند، استمرار و تداوم زیست شهری امکان پذیر است . در آن صورت است که هویت معنا می یابد و هر شهروند ساکن محله، برزن و شهر، احساس تعلق خاطر و مالکیت می کند و در فضاهای عمومی مشارکت می جوید. در شهر رامین اهواز به رغم ساخت و ساز گسترده منزل آپارتمانی و ویلایی، احداث بنا های تجاری ها و فروشگاه های مختلف و دیگر سازه ها ، متاسفانه به هویت شهر از جمله فضاهای عمومی و باز، فرهنگسرا، فرم و کالبد متنوع و شاخص های متنوع هویت ساز شهری توجه نشده است. پژوهش حاضر از نوع کاربردی بوده و گردآوری اطلاعات آن بر مبنای مطالعات کتابخانه ای- میدانی صورت گرفته است. انتخاب این روش براساس ماهیت متغیرهای هویت مکان و میزان هویت شهروندان شهر رامین اهواز است.. تعداد حجم نمونه این پژوهش 200 نفر بطور تصادفی انتخاب شده است .و جهت تحلیل از نرم افزار spssاستفاده شده است. با توجه به آزمون های انجام شده می توان نتیجه گرفت که از دیدگاه شهروندان در شهر رامین اهواز مولفه های هویت بخش کمتر از حد متعارف و معمول است. همچنین با توجه به نتایج سطح معناداری آزمون (0/32) و مقدار همبستگی (0/07)، نتیجه می شودکه بین رضایت ساکنین و مولفه های هویت بخش شهروندان رامین اهواز همبستگی و رابطه معنی داری وجود ندارد. علاوه بر آن نتایج حاصل از تحلیل رگرسیون دو متغیره برای پیش بینی جذب جمعیت از روی مدت سکونت و مولفه های هویت بخش نتیجه می دهد که بین جذب جمعیت، مدت سکونت و مولفه های هویت بخش در حالت کلی رابطه معناداری وجود ندارد و دو متغیر مدت سکونت و مولفه های هویت بخش، به صورت توام با جذب جمعیت در شهر رامین اهواز رابطه معنی دار ندارند.

اینک شما با جستجوی بررسي و تحليل نقش هويت مکاني بر جمعيت پذيري( نمونه موردي شهر رامين اهواز) وارد صفحه فروش فایل دانلودی بررسي و تحليل نقش هويت مکاني بر جمعيت پذيري( نمونه موردي شهر رامين اهواز) شده اید.

توضیحات کامل و اطلاع از ریز مطالب این فایل با کلیک روی دکمه ی ادامه ی مطلب

بررسي و تحليل نقش هويت مکاني بر جمعيت پذيري( نمونه موردي شهر رامين اهواز)