بهينه سازي رياضي فرآيند بازيافت حرارت از کوره کارخانه سيمان

بهينه سازي رياضي فرآيند بازيافت حرارت از کوره کارخانه سيمان

… دانلود …

بهينه سازي رياضي فرآيند بازيافت حرارت از کوره کارخانه سيمان دارای 13 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد بهينه سازي رياضي فرآيند بازيافت حرارت از کوره کارخانه سيمان کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي بهينه سازي رياضي فرآيند بازيافت حرارت از کوره کارخانه سيمان،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن بهينه سازي رياضي فرآيند بازيافت حرارت از کوره کارخانه سيمان :

سال انتشار : 1395

نام کنفرانس یا همایش : پنجمين همايش ملي تحقيقات نوين در شيمي،مهندسي شيمي و نفت

تعداد صفحات : 13

چکیده مقاله:

صنعت سیمان به عنوان یکی از مصرف کنندگان عمده انرژی محسوب می شود که در آن هزینه زیادی صرف تامین انرژی می شود. بنابراین کاهش هزینه های تولید از اهمیت به سزایی برخوردار می باشد. گازهای داغ تولید شده در طی فرآیند پخت کلینکر وارد محیط اطراف می شود و بدون استفاده می ماند. این گاز ها به دلیل برخورداری از پتانسیل حرارتی بالا قابلیت بازیافت داشته و به همین علت در این پژوهش بازیافت گرما از کوره یک کارخانه سیمان بررسی شده است. ابتدا یک تحلیل اکسرژی بر روی داده های عملیاتی کارخانه انجام شده است نتایج نشان میدهد به ازای هر کیلوگرم کلینکر، 808.9 کیلوژول انرژی حرارتی تلف میشود. اکسرژی تلف شده در پیش گرمکن برابر 1919 کیلوژول بازای هر کیلوگرم کلینکر و اکسرژی تلف شده در کولر برابر 1490کیلوژول بازای هر کیلوگرم کلینکر به دست آمده است. سپس مدل ریاضی مبدل بازیافت حرارت را ساخته و موازنه جرم و انرژی و موازنه اکسرژی روی این مدل(سیکل تولید برق رانکین) انجام شده است. با بررسی تغییرات دمای مواد خام ورودی، دمای هوای ثالث، دمای کندانسور و اواپراتور مشاهده گردید دمای کندانسور و اواپراتور تاثیر محسوسی بر بازده و توان تولیدی سیکل رانکین دارند. با افزایش دمای اواپراتور هزینه تولید واحد انرژی الکتریکی کاهش می یابد در حالی که با افزایش دمای کندانسور این هزینه افزایش می یابد.

اینک شما با جستجوی بهينه سازي رياضي فرآيند بازيافت حرارت از کوره کارخانه سيمان وارد صفحه فروش فایل دانلودی بهينه سازي رياضي فرآيند بازيافت حرارت از کوره کارخانه سيمان شده اید.

توضیحات کامل و اطلاع از ریز مطالب این فایل با کلیک روی دکمه ی ادامه ی مطلب

بهينه سازي رياضي فرآيند بازيافت حرارت از کوره کارخانه سيمان