بررسي مکانيزم تبديل آلومينايدهاي آهن FeAl و Fe2Al5

بررسي مکانيزم تبديل آلومينايدهاي آهن FeAl و Fe2Al5

… دانلود …

بررسي مکانيزم تبديل آلومينايدهاي آهن FeAl و Fe2Al5 دارای 10 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد بررسي مکانيزم تبديل آلومينايدهاي آهن FeAl و Fe2Al5 کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي بررسي مکانيزم تبديل آلومينايدهاي آهن FeAl و Fe2Al5،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن بررسي مکانيزم تبديل آلومينايدهاي آهن FeAl و Fe2Al5 :

سال انتشار : 1396

تعداد صفحات :10

چکیده مقاله:

ترکیبات بین فلزی آلومیناید آهن به علت دارا بودن خواص مناسبی چون مقاومت مناسب در برابر اکسیداسیون در محیط های اکسیدی و سولفیدی، سبکی و ارزان بودن جهت کاربردهای مهندسی مورد توجه قرار گرفته اند. یکی از راه های تولید این مواد استفاده از سنتز مخلوط پودرهای عنصری آهن و آلومینیم است. بر روی این روش تولید آلومنیایدهای آلومینیم تحقیقات وسیعی انجام شده است. دماهای متفاوتی نیز جهت تبدیل این فازها به هم بیان شده است. اما مکانیزم مشخصی جهت تبدیل دو فاز اصلی FeAl و Fe2Al5 ارایه نشده است. برای این منظور، ابتدا سه نسبت 1:3، 1:1 و 3:1 از آهن و آلومینیم تهیه و در دماهای 700°C، °C 800 و °C 900 تحت عملیات حرارتی قرار گرفت تا مشخص شود که این ترکیبات را در چه دما و نسبتی از آلومینیم و آهن می توان سنتز کرد. سپس با توجه به نتایج مرحله قبل، FeAl و Fe2Al5 تهیه شد و با نسبت مولی 1:1 مخلوط گردید. در ادامه این مخلوط مجددا در دماهای فوق الذکر تحت عملیات حرارتی قرار گرفت. نتایج نشان داد که Fe2Al5 بدون حضور آهن قادر به تبدیل به FeAl نیست.

پژوهشگر گرامی فایل کامل بررسي مکانيزم تبديل آلومينايدهاي آهن FeAl و Fe2Al5 با تنظیمات کامل و دقیق آماده مطالعه و بررسی شما می باشد شما با دانلود فایل بررسي مکانيزم تبديل آلومينايدهاي آهن FeAl و Fe2Al5 دیگر نیاز به ویرایش اساسی در داخل فایل را ندارید برای مشاهده بخشی از متن فایل بر روی دکمه “توضیحات بیشتر ” در پایین این متن کلیک کنید.