مقاله مقايس? استرس پس از سانحه و استفاده از مکانيزم‌هاي دفاعي در پرستاران شاغل در بخش سوختگي و کارکنان آتش‌نشاني اهواز

مقاله مقايس? استرس پس از سانحه و استفاده از مکانيزم‌هاي دفاعي در پرستاران شاغل در بخش سوختگي و کارکنان آتش‌نشاني اهواز

… دانلود …

مقاله مقايس? استرس پس از سانحه و استفاده از مکانيزم‌هاي دفاعي در پرستاران شاغل در بخش سوختگي و کارکنان آتش‌نشاني اهواز دارای 8 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله مقايس? استرس پس از سانحه و استفاده از مکانيزم‌هاي دفاعي در پرستاران شاغل در بخش سوختگي و کارکنان آتش‌نشاني اهواز کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله مقايس? استرس پس از سانحه و استفاده از مکانيزم‌هاي دفاعي در پرستاران شاغل در بخش سوختگي و کارکنان آتش‌نشاني اهواز،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله مقايس? استرس پس از سانحه و استفاده از مکانيزم‌هاي دفاعي در پرستاران شاغل در بخش سوختگي و کارکنان آتش‌نشاني اهواز :

سال انتشار : 1393

تعداد صفحات : 8

زمینه و هدف: یکی از عمده­ترین دلایل تنیدگی در زندگی افراد شغل است. پرستاران بخش­های سوانح و سوختگی و کارکنان مراکز آتش­نشانی نیز به­عنوان اولین گروهی که با مصدومان ناشی از این­گونه سوانح روبه­رو می­شوند به شکل قابل ملاحظه­ای در معرض آسیب و خطر ابتلا به اختلال استرس پس از سانحه هستند. با توجه به اینکه شیوع اختلال در دو گروه مورد اشاره در شهر اهواز تا کنون مورد بررسی دقیقی قرار نگرفته است پژوهش حاضر در صدد تعیین این میزان بود.
روش بررسی: در این مطالع اپیدمیولوژیک تحلیلی، 60 نفر ازپرستاران و کارکنان آتش­نشانی(دارای حداقل 1 سال سابق کاری)، پرسش­نام استرس پس از سانحه(می­سی­سی­پی) و پرسش­نام مکانیزمهای دفاعی (DSQ-40)را تکمیل کردند.
یافته­ها: میانگین نمر استرس پس از سانحه برای گروه پرستاران 63/43 و این نمره در گروه کارکنان آتش­نشانی 19/34 می­باشد. تفاوت معناداری بین این دو گروه وجود دارد(سطح معناداری 05/0).
نتیجه­گیری: کارکنان آتش نشانی نسبت به پرستاران نمره بالاتری در استفاده از مکانیسم­های دفاعی کسب کردند که میانگین آنها در کارکنان آتش­نشانی 18/222 و در پرستاران 23/196 می­باشد که این اعداد نیز از نظرآماری تفاوت معناداری با هم دارند. میزان استفاده از مکانیزم دفاعی به­طور میانگین در گروه کارکنان آتش­نشانی بیشتر است.

با سلام،محصول دانلودی مقاله مقايس? استرس پس از سانحه و استفاده از مکانيزم‌هاي دفاعي در پرستاران شاغل در بخش سوختگي و کارکنان آتش‌نشاني اهواز آماده ارائه به شما پژوهنده عزیز میباشد.با کلیک روی دکمه ادامه مطلب به صفحه توضیحات کامل مقاله مقايس? استرس پس از سانحه و استفاده از مکانيزم‌هاي دفاعي در پرستاران شاغل در بخش سوختگي و کارکنان آتش‌نشاني اهواز هدایت میشوید
مقاله مقايس? استرس پس از سانحه و استفاده از مکانيزم‌هاي دفاعي در پرستاران شاغل در بخش سوختگي و کارکنان آتش‌نشاني اهواز