مقاله سطح‌بندي شهرستان‌هاي استان خراسان رضوي از لحاظ مؤلفه‌هاي توسعه‌يافتگي فرهنگي

مقاله سطح‌بندي شهرستان‌هاي استان خراسان رضوي از لحاظ مؤلفه‌هاي توسعه‌يافتگي فرهنگي

… دانلود …

مقاله سطح‌بندي شهرستان‌هاي استان خراسان رضوي از لحاظ مؤلفه‌هاي توسعه‌يافتگي فرهنگي دارای 18 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله سطح‌بندي شهرستان‌هاي استان خراسان رضوي از لحاظ مؤلفه‌هاي توسعه‌يافتگي فرهنگي کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله سطح‌بندي شهرستان‌هاي استان خراسان رضوي از لحاظ مؤلفه‌هاي توسعه‌يافتگي فرهنگي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله سطح‌بندي شهرستان‌هاي استان خراسان رضوي از لحاظ مؤلفه‌هاي توسعه‌يافتگي فرهنگي :

از اعضای خانواده تکنیک‌های تصمیم‌گیری چندمعیاره (MCDM)، به سطح بندی و تعیین میزان نابرابری موجود از لحاظ توسعه فرهنگی، میان شهرستان های استان خراسان رضوی بپردازد. این تکنیک با دارا بودن منطقی ریاضی در رتبه‌بندی و با بهره‌گیری از داده‌های مطلق (غیرمقایسه‌ای) می‌تواند در تعامل با داده‌های موجود، هدف فوق را ارضا نماید. نتایج یافته های پژوهش حاکی از آن است که در سال 1385 شهرستان‌های گناباد، رتبه اول و شهرستان های درگز و بردسکن به ترتیب رتبه های دوم و سوم را کسب نموده‌اند. ضریب پراکندگی ( بدست آمده (17/0)، بیانگر وجود نابرابری فرهنگی بین شهرستان‌های استان است. لذا توجه به برنامه ریزی فضایی، مطالعه شهرستان ها از لحاظ سطح توسعه یافتگی فرهنگی و شناسایی نقاط سکونتگاهی محرومب برای برنامه ریزی اصولی و ارایه راهبرد هایی صحیح و اجرایی در راستای نیل به توسعه و پیشرفت متعادل منطقه‌ای، ضرورتی اجتناب ناپذیر است .

اینک شما با جستجوی عبارت مقاله سطح‌بندي شهرستان‌هاي استان خراسان رضوي از لحاظ مؤلفه‌هاي توسعه‌يافتگي فرهنگي وارد این سایت شده اید جهت مشاهده توضیحات بیشتر در این خصوص روی لینک ادامه مطلب کلیک فرمایید.
مقاله سطح‌بندي شهرستان‌هاي استان خراسان رضوي از لحاظ مؤلفه‌هاي توسعه‌يافتگي فرهنگي