مقاله سياست مديترانه‌اي اتحاديه اروپايي و چالش‌هاي پيش رو ‏

مقاله سياست مديترانه‌اي اتحاديه اروپايي و چالش‌هاي پيش رو ‏

… دانلود …

مقاله سياست مديترانه‌اي اتحاديه اروپايي و چالش‌هاي پيش رو ‏ دارای 22 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله سياست مديترانه‌اي اتحاديه اروپايي و چالش‌هاي پيش رو ‏ کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله سياست مديترانه‌اي اتحاديه اروپايي و چالش‌هاي پيش رو ‏،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله سياست مديترانه‌اي اتحاديه اروپايي و چالش‌هاي پيش رو ‏ :

سال انتشار : 1388

تعداد صفحات : 22

با گذشت بیش از یک سال از تأسیس اتحادیه مدیترانه‌ای، ‌اینک ارزیابی کارنامه و جایگاه این اتحادیه در سیاست جهانی مورد توجه پژوهشگران قرار گرفته است. نخستین اجلاس این اتحادیه که در13 ژوئیه سال 2008 درپاریس برگزار گردید با دیپلماسی نمایشی گسترده‌ای همراه بود. اما تشتت، واگرایی و فقدان اجماع سیاسی میان دولت‌های ساحل جنوبی با ساحل شمالی دریای مدیترانه به‌ویژه در قبال تحولات خاورمیانه،‌ خوشبینی‌های اولیه اروپایی‌ها را در سایه قرار داده و چالش‌ها و موانع پیش روی سیاست مدیترانه‌ای اروپا را به فاصله اندکی نمایان ساخت.
به همین سبب، اتحادیه مدیترانه‌ای که بازیگر جدیدی در روابط بین‌الملل محسوب می‌شود، تاکنون دستاورد چشمگیری نداشته است. ناکامی در برابر مدیریت بحران غزه نخستین آزمون برای نشان دادن میزان کارآمدی سیاسی این اتحادیه بود که با تعلیق نشست‌های آن از سوی کشورهای عربی عضو، در اعتراض به حملات رژیم صهیونیستی به غزه، فعالیت‌های این نهاد نوظهور را با رکود و بن‌بست روبه‌رو ساخت. بررسی، نقد و ارزیابی جایگاه، چالش‌ها و چشم‌انداز این اتحادیه محور نوشتار حاضر را تشکیل می‌دهد که طی آن موضوعات و مباحثی مانند جایگاه مدیترانه در سیاست خارجی اتحادیه اروپایی، آغاز و انجام فرایند بارسلون، فلسفه وجودی اتحادیه مدیترانه‌ای ، اجلاس پاریس و پیامدهای آن، اهداف سیاست مدیترانه‌ای فرانسه و اتحادیه مدیترانه‌ای و چالش‌های پیش رو بررسی و تحلیل خواهد شد.

اینک شما با جستجوی عبارت مقاله سياست مديترانه‌اي اتحاديه اروپايي و چالش‌هاي پيش رو ‏ وارد این سایت شده اید جهت مشاهده توضیحات بیشتر در این خصوص روی لینک ادامه مطلب کلیک فرمایید.
مقاله سياست مديترانه‌اي اتحاديه اروپايي و چالش‌هاي پيش رو ‏