مقاله امکان تجديد نظر در آراي وحدت رويه توسط ديوان عالي کشور

مقاله امکان تجديد نظر در آراي وحدت رويه توسط ديوان عالي کشور

… دانلود …

مقاله امکان تجديد نظر در آراي وحدت رويه توسط ديوان عالي کشور دارای 29 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله امکان تجديد نظر در آراي وحدت رويه توسط ديوان عالي کشور کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله امکان تجديد نظر در آراي وحدت رويه توسط ديوان عالي کشور،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله امکان تجديد نظر در آراي وحدت رويه توسط ديوان عالي کشور :

تعداد صفحات :29

آرای وحدت رویه دیوان عالی کشور که از آن با عنوان کلی رویه قضایی یاد می شود در شمار منابع رسمی حقوق است. بدین معنا که آرای هیات عمومی دیوان عالی همچون قوانین مصوب مجلس در دادگاه ها قابل استناد و لازم الاجراست. این مشابهت بدان جهت است که رای وحدت رویه، مانند قانون، منبع حقوق محسوب می شود. با وجود این تشابه، بررسی اوصاف و قواعد حاکم بر آرای وحدت رویه و رابط آن با قانون، مسایلی را قابل توجه می نماید. از آن میان، مسال تغییر آرای وحدت روی پیشین توسط هیات عمومی دیوان عالی کشور چشمگیر است. چالشی که نظام حقوقی ما با آن روبه روست. در حقوق ایران، اختیار دیوان عالی کشور در این باره به موجب قانون سلب شده است. در حالی که اصول حقوقی و قانون اساسی، ما را به راه مخالف رهنمون می شود و ضرورت های عملی دفاع از این عقیده را بر می انگیزد که هیات عمومی دیوان عالی کشور در تغییر آرای وحدت روی سابق مجاز باشد.

اینک شما با جستجوی مقاله امکان تجديد نظر در آراي وحدت رويه توسط ديوان عالي کشور وارد صفحه فروش فایل دانلودی مقاله امکان تجديد نظر در آراي وحدت رويه توسط ديوان عالي کشور شده اید.

توضیحات کامل و اطلاع از ریز مطالب این فایل با کلیک روی دکمه ی ادامه ی مطلب

مقاله امکان تجديد نظر در آراي وحدت رويه توسط ديوان عالي کشور