مقاله تحليل اسطوره‌اي «يکليا وتنهايي او» و «ملکوت» با نگاه به تأثير کودتاي 28 مرداد در بازتاب اسطوره‌ها

مقاله تحليل اسطوره‌اي «يکليا وتنهايي او» و «ملکوت» با نگاه به تأثير کودتاي 28 مرداد در بازتاب اسطوره‌ها

… دانلود …

مقاله تحليل اسطوره‌اي «يکليا وتنهايي او» و «ملکوت» با نگاه به تأثير کودتاي 28 مرداد در بازتاب اسطوره‌ها دارای 38 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله تحليل اسطوره‌اي «يکليا وتنهايي او» و «ملکوت» با نگاه به تأثير کودتاي 28 مرداد در بازتاب اسطوره‌ها کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله تحليل اسطوره‌اي «يکليا وتنهايي او» و «ملکوت» با نگاه به تأثير کودتاي 28 مرداد در بازتاب اسطوره‌ها،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله تحليل اسطوره‌اي «يکليا وتنهايي او» و «ملکوت» با نگاه به تأثير کودتاي 28 مرداد در بازتاب اسطوره‌ها :

تعداد صفحات :38

چکیده
کودتای 28 مرداد 1332به عنوان نقطه عطفی از لحاظ اسطوره‌گرایی در ادبیّات داستانی معاصر ایران به شمار می‌رود. نویسندگان این دوره از بیان صریح و رئالیستی دوره قبل فاصله می‌گیرند و به بیان نمادین و مبهم روی می‌آورند. از آنجا که اسطوره را به دلیل گستردگی و سیّال بودن آن می‌توان در موقعیّت‌های مختلف بازآفرینی کرد و نیز به دلیل وجوه زیبایی‌شناسانه‌اش، نویسندگان با مراجعه به آن می‌خواستند داستان را غنی و پرورده سازند. داستان‌های «ملکوت» از بهرام صادقی و «یکلیا و تنهایی او» نوشته تقی مدرّسی شاخص‌ترین آثار نماینده جریان اسطوره‌گرایی در سال‌های بعد از کودتا هستند. در این دو داستان، فضای یأس و شکست بعد از کودتا، از طریق طرح کلان ‌اسطوره‌های آفرینش، هبوط، آخرالزّمان و انعکاس آن به کمک بازآفرینی شخصیّت‌ها، فضاها و روایات اسطوره‌ای مذهبی عهد عتیق و ایجاد تغییر در ساختار روایات منشأ، به‌گونه‌ای که در نهایت شیطان و نیروی شیطانی بر نیروهای الهی پیروز می‌شوند، نمود پیدا کرده است. مقاله حاضر با بهره‌گیری از روش توصیفی ـ تحلیلی و نقد اسطوره‌ای و تحلیل بینامتنی، به تحلیل ادبیّت اسطوره‌ای، چگونگی بازتاب اسطوره و نیز کیفیّت اثرگذاری کودتا در انعکاس اسطوره در این دو اثر ادبی می‌پردازد.

پژوهشگر گرامی فایل کامل مقاله تحليل اسطوره‌اي «يکليا وتنهايي او» و «ملکوت» با نگاه به تأثير کودتاي 28 مرداد در بازتاب اسطوره‌ها با تنظیمات کامل و دقیق آماده مطالعه و بررسی شما می باشد شما با دانلود فایل مقاله تحليل اسطوره‌اي «يکليا وتنهايي او» و «ملکوت» با نگاه به تأثير کودتاي 28 مرداد در بازتاب اسطوره‌ها دیگر نیاز به ویرایش اساسی در داخل فایل را ندارید برای مشاهده بخشی از متن فایل بر روی دکمه “توضیحات بیشتر ” در پایین این متن کلیک کنید.