مقاله اسلوب منطوق و مفهوم و نقش آن در تبيين معارف قرآني

مقاله اسلوب منطوق و مفهوم و نقش آن در تبيين معارف قرآني

… دانلود …

مقاله اسلوب منطوق و مفهوم و نقش آن در تبيين معارف قرآني دارای 37 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله اسلوب منطوق و مفهوم و نقش آن در تبيين معارف قرآني کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله اسلوب منطوق و مفهوم و نقش آن در تبيين معارف قرآني،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله اسلوب منطوق و مفهوم و نقش آن در تبيين معارف قرآني :

تعداد صفحات :37

چکیده
از آنجا که قرآن کریم آخرین کتاب آسمانی و معارف آن برای همه زمان‌هاست. از این رو، علاوه بر معنای ظاهری،دارای لایه‌های عمیق باطنی نیز می‌باشد که پی بردن به آنها اسلوب و روش خاصّ خود را می‌طلبد. یکی از این روش‌ها، اسلوب منطوق و مفهوم است. منطوق یعنی معنایی که به صراحت می‌توان از آیات برداشت کرد؛ به عبارت ساده‌تر، منطوق همان معنای ظاهری آیه است که با دلالت‌های متفاوتی بیان می‌شود. مفهوم یعنی معنایی که در کلام بیان نشده است و تنها از ساختمان ترکیبی کلام می‌توان آن را فهمید که شامل مفهوم موافق و مفهوم مخالف است. در مفهوم موافق حُکم، از نظر سلب و ایجاب موافق منطوق است و در مفهوم مخالف، برعکس. پس می‌توان گفت که عبارت‌های قرآنی معانی باطنی متعدّد دارند و آنها نیز مراد الهی هستند که در پرتو شناخت این روش‌ها و آگاهی از تفاوت نحوه این دلالت‌ها در جملات قرآنی است که کارایی مفسّر در به‌دست آوردن مدلول آیات بیشتر خواهد شد.

به پیشرفته ترین فروشگاه فایل خوش آمدید.جهت مشاهده توضیحات کامل فایل مقاله اسلوب منطوق و مفهوم و نقش آن در تبيين معارف قرآني روی لینک ادامه مطلب کلیک کنید.

مقاله اسلوب منطوق و مفهوم و نقش آن در تبيين معارف قرآني