مقاله مقايسه اثربخشي زوج‌درماني هيجان‌مدار و زوج‌درماني به روش گاتمن بر فرسودگي زناشويي و تغيير سبک‌هاي حل تعارض

مقاله مقايسه اثربخشي زوج‌درماني هيجان‌مدار و زوج‌درماني به روش گاتمن بر فرسودگي زناشويي و تغيير سبک‌هاي حل تعارض

… دانلود …

مقاله مقايسه اثربخشي زوج‌درماني هيجان‌مدار و زوج‌درماني به روش گاتمن بر فرسودگي زناشويي و تغيير سبک‌هاي حل تعارض دارای 18 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله مقايسه اثربخشي زوج‌درماني هيجان‌مدار و زوج‌درماني به روش گاتمن بر فرسودگي زناشويي و تغيير سبک‌هاي حل تعارض کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله مقايسه اثربخشي زوج‌درماني هيجان‌مدار و زوج‌درماني به روش گاتمن بر فرسودگي زناشويي و تغيير سبک‌هاي حل تعارض،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله مقايسه اثربخشي زوج‌درماني هيجان‌مدار و زوج‌درماني به روش گاتمن بر فرسودگي زناشويي و تغيير سبک‌هاي حل تعارض :

سال انتشار : 1397

تعداد صفحات :18

مقدمه: این پژوهش با هدف مقایسه اثربخشی زوج­درمانی هیجان­مدار و زوج­درمانی به روش گاتمن بر کاهش فرسودگی زناشویی و تغییر سبک­های حل تعارض انجام شد.
روش­کار: جامعه­ی آماری این پژوهش بالینی شامل زوجین مراجعه­کننده به مراکز مشاوره و خدمات روان­شناختی کرج برای حل اختلافات زناشویی بود. تعداد 18زوج که در پرسش­نامه فرسودگی زناشویی پاینز نمرات بیشتری نسبت به میانگین داشته و هم­چنین، در نمرات پرسش­نامه سبک­های حل تعارض آن­ها در سبک حل تعارض سازنده، کمتر از میانگین بود، با نمونه­گیری هدفمند انتخاب و به طور تصادفی در دو گروه آزمون و یک گروه شاهد جایگزین گردیدند. گروه­های آزمون تحت 10 جلسه 120 دقیقه­ای هفتگی زوج­درمانی قرار گرفتند. داده­ها با روش تحلیل واریانس (مانکوا) تحلیل شدند.
یافته­ها: زوج­درمانی گروهی هیجان­مدار و روش گاتمن باعث کاهش فرسودگی زناشویی و تغیر سبک­های حل تعارض می­شوند (05/0>P). هم­چنین، زوج­درمانی گروهی هیجان­مدار از زوج­درمانی به روش گاتمن در کاهش فرسودگی زناشویی و تغیر سبک­های حل تعارض اثربخش­تر است.
نتیجه­گیری: بر اساس یافته­های این پژوهش زوج­درمانی هیجان­مدار و زوج­درمانی به روش گاتمن در کاهش مشکلات زناشویی زوجین، سودمند هستند و سبک­های حل تعارض مخرب را به سبک­های سازنده، تغییر می­دهند.

لحظات خوشی را برای شما آرزومندیم
با سلام،محصول دانلودی مقاله مقايسه اثربخشي زوج‌درماني هيجان‌مدار و زوج‌درماني به روش گاتمن بر فرسودگي زناشويي و تغيير سبک‌هاي حل تعارض آماده ارائه به جویندگان عزیز میباشد.با کلیک روی دکمه ادامه مطلب به صفحه توضیحات کامل مقاله مقايسه اثربخشي زوج‌درماني هيجان‌مدار و زوج‌درماني به روش گاتمن بر فرسودگي زناشويي و تغيير سبک‌هاي حل تعارض و بررسی کامل هدایت میشوید

مقاله مقايسه اثربخشي زوج‌درماني هيجان‌مدار و زوج‌درماني به روش گاتمن بر فرسودگي زناشويي و تغيير سبک‌هاي حل تعارض