مقاله جداسازي، شناسايي و بررسي تأثير باکتري‌هاي بومي بر رشد نهال‌هاي بلوط ايراني (Quercus brantii Lindl.)

مقاله جداسازي، شناسايي و بررسي تأثير باکتري‌هاي بومي بر رشد نهال‌هاي بلوط ايراني (Quercus brantii Lindl.)

… دانلود …

مقاله جداسازي، شناسايي و بررسي تأثير باکتري‌هاي بومي بر رشد نهال‌هاي بلوط ايراني (Quercus brantii Lindl.) دارای 18 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله جداسازي، شناسايي و بررسي تأثير باکتري‌هاي بومي بر رشد نهال‌هاي بلوط ايراني (Quercus brantii Lindl.) کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله جداسازي، شناسايي و بررسي تأثير باکتري‌هاي بومي بر رشد نهال‌هاي بلوط ايراني (Quercus brantii Lindl.)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله جداسازي، شناسايي و بررسي تأثير باکتري‌هاي بومي بر رشد نهال‌هاي بلوط ايراني (Quercus brantii Lindl.) :

سال انتشار : 1396

تعداد صفحات :18

باکتری‌هایی که بر رشد و عملکرد گیاه اثرات مثبت دارند و به آنها ریزوباکتری‌های محرک رشد گیاه (PGPR) می‌گویند، می‌توانند در احیای نهال‌های جنگلی کمک شایانی کنند. در این تحقیق ابتدا باکتری‌های محلول‌کننده فسفات از خاک جنگلی یاسوج استخراج شد. از 5 نمونه خاک، 10 جدای حل‌کننده فسفات جداسازی شد؛ از این میان 2 جدایه که بیشترین توانایی را در انحلال فسفات داشتند، انتخاب و پس از خالص‌سازی با استفاده از روش‌های رنگ‌آمیزی و آزمایش‌های بیوشیمیایی شناسایی شدند که شامل باکتری‌های Microbacteriumaurantiacum وStreptomyces cinereorectus بودند. سپس به‌منظور بررسی اثر باکتری‌های محرک رشد بر عملکرد نهال‌های بلوط ایرانی، آزمایشی در قالب طرح بلوک‌های کامل تصادفی در گلخانه دانشگاه یاسوج انجام گرفت. تیمار آزمایش شامل باکتری‌های محرک رشد در چهار سطح (عدم تلقیح (کنترل)، باکتری M. aurantiacum، باکتری S. cinereorectus و ترکیب این دو باکتری) بود. نتایج تأثیر باکتری‌های محرک رشد بر نهال‌ها نشان داد که کلیه صفات رویشی به‌جز ارتفاع نهال و نسبت وزن اندام هوایی به زمینی تحت اثر ساده فاکتور باکتری معنی‌دار بودند. رویش و عملکرد نهال‌های بلوط ایرانی تلقیح‌شده با کلیه تیمارهای باکتری (M. aurantiacum، S. cinereorectus و ترکیب دو باکتری M. aurantiacum × S. cinereorectus) از نهال‌های شاهد بیشتر بود؛ اما تأثیر ترکیب دو باکتری بر وزنِ تر ساقه و برگ به‌طور معنی‌داری کمتر از تیمار با هر یک از باکتری‌ها بود. به‌طور کلی می‌توان گفت استفاده از کودهای بیولوژیک به‌خصوص باکتری M.aurantiacumبه رشد بیشتر نهال‌ها در سال‌های اول استقرار و در نتیجه موفقیت بیشتر جنگلکاری‌ها کمک می‌کند.

اینک شما با جستجوی مقاله جداسازي، شناسايي و بررسي تأثير باکتري‌هاي بومي بر رشد نهال‌هاي بلوط ايراني (Quercus brantii Lindl.) وارد صفحه فروش فایل دانلودی مقاله جداسازي، شناسايي و بررسي تأثير باکتري‌هاي بومي بر رشد نهال‌هاي بلوط ايراني (Quercus brantii Lindl.) شده اید.

توضیحات کامل و اطلاع از ریز مطالب این فایل با کلیک روی دکمه ی ادامه ی مطلب

مقاله جداسازي، شناسايي و بررسي تأثير باکتري‌هاي بومي بر رشد نهال‌هاي بلوط ايراني (Quercus brantii Lindl.)