مقاله نقش منابع عربي در تبيين فرهنگ و ادب ايرانيان باستان مطالعة موردپژوهانه: پند‌هاي مکتوب بر ابزار و لوازم زندگي

مقاله نقش منابع عربي در تبيين فرهنگ و ادب ايرانيان باستان مطالعة موردپژوهانه: پند‌هاي مکتوب بر ابزار و لوازم زندگي

… دانلود …

مقاله نقش منابع عربي در تبيين فرهنگ و ادب ايرانيان باستان مطالعة موردپژوهانه: پند‌هاي مکتوب بر ابزار و لوازم زندگي دارای 36 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله نقش منابع عربي در تبيين فرهنگ و ادب ايرانيان باستان مطالعة موردپژوهانه: پند‌هاي مکتوب بر ابزار و لوازم زندگي کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله نقش منابع عربي در تبيين فرهنگ و ادب ايرانيان باستان مطالعة موردپژوهانه: پند‌هاي مکتوب بر ابزار و لوازم زندگي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله نقش منابع عربي در تبيين فرهنگ و ادب ايرانيان باستان مطالعة موردپژوهانه: پند‌هاي مکتوب بر ابزار و لوازم زندگي :

سال انتشار : 1394

تعداد صفحات :36

از ویژگی­های بارز ایرانیان، اهتمام به پند و اندرز است که از اصول و مبانی فکری و فرهنگی آن­ها به منظور حفظ ارزش­های اخلاقی و اجتماعی بوده است؛ این پند­های حکیمانه را که عموماً حاصل تعالیم دینی، تجربه­های تلخ و شیرین و خرد­ورزی آن­ها بوده، در گنجینه­ها نگهداری می­کردند، بر سرکوی و بازار به گوش مردم می­رساندند و کسانی با عنوان اندرزبد، این پند­ها را در مجالس خاص بیان می­کردند.
این پند­ها آنقدر برای ایرانیان باستان ارزش داشت که آن­ها را با آب طلا، گلاب و زعفران، بر چوب آبنوس، لوح­های طلا و ابزار و لوازم زندگی چون انگشتر، عصا، تخت، حاشیه سفره، لباس و… می­نوشتند. مهم­ترین منبع برای دستیابی به این پندها، منابع عربی است که فرهنگ ایرانی را در گوشه و کنار آن­ها می­توان یافت.
در این مقاله، با استناد به منابع عربی به چند پند حکیمانه که در ایران باستان بر ابزار و لوازم زندگی چون شالِ کمر، گنبد، لوح زرّین، لوح دخمه و لوح سنگی نوشته شده بود، اشاره کرده، تأثیر آن­ها را در ادب فارسی و عربی نشان داده­ایم. در این میان به 19 پند حکیمانه از انوشروان اشاره کرده­ایم که در قابوس نامه آمده و اشعار شاهنامه و منابع عربی، صحّت انتساب آن­ها را به ایرانیان باستان تأیید کرده­اند.

لحظات خوشی را برای شما آرزومندیم
با سلام،محصول دانلودی مقاله نقش منابع عربي در تبيين فرهنگ و ادب ايرانيان باستان مطالعة موردپژوهانه: پند‌هاي مکتوب بر ابزار و لوازم زندگي آماده ارائه به جویندگان عزیز میباشد.با کلیک روی دکمه ادامه مطلب به صفحه توضیحات کامل مقاله نقش منابع عربي در تبيين فرهنگ و ادب ايرانيان باستان مطالعة موردپژوهانه: پند‌هاي مکتوب بر ابزار و لوازم زندگي و بررسی کامل هدایت میشوید

مقاله نقش منابع عربي در تبيين فرهنگ و ادب ايرانيان باستان مطالعة موردپژوهانه: پند‌هاي مکتوب بر ابزار و لوازم زندگي