مقاله مطالعات مهندسي ارزش در سد مخزني خاکي

 مقاله مطالعات مهندسي ارزش در سد مخزني خاکي

… دانلود …

مقاله مطالعات مهندسي ارزش در سد مخزني خاکي دارای 18 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله مطالعات مهندسي ارزش در سد مخزني خاکي کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله مطالعات مهندسي ارزش در سد مخزني خاکي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله مطالعات مهندسي ارزش در سد مخزني خاکي :

محل انتشار: اولین کنفرانس بین المللی مدیریت پروژه

تعداد صفحات:18

نویسنده(ها):

احد نظری – دکتری مدیریت پروژه واستادیار دانشگاه شهید بهشتی گروه مدیریت پروژه
محمدرضا حاجی علیخانی – مهندس عمران ،کارشناس ارشد مدیریت پروژه و ساخت ،مدیر فنی شرکت مهندسی س

چکیده:

مفهوم مهندسی ارزش از بدو پیدایش آن تاکنون جایگاه مهمی در فعالیت های مدیریتی و مهندسی یافته است . در ایران نیز بحث مهندسی ارزش بتدریج از مفهوم صرفاً علمی خارج شده و جایگاه خود را در پروژه ها بدست آورده است . با توجه به اینکه تقریبا نیمی از بودجه کشور صرف پروژه های عمرانی می گردد و تجارب دیگر کشورها نشان می دهد که با بکارگیری مهندسی ارزش میتوان صرفه جویی و بهبود قابل توجهی در پروژه ها داشت، لذا سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور باابلاغ دستورالعمل اعمال مهندسی ارزش در پروژه ها در سال های گذشته و دستورالعمل جدیدی تحت عنوان تهیه، ارایه و بررسی پیشنهادهای تغییر و بهبود در پروژها با نگاه مهندسی ارزش به عزم جدی دولت برای بهره گیری از این دانش با کمک همه دست اندرکاران پروژه های عمرانی کشور جنبه اجرایی داد . در این بین پروژه های سد سازی به دلایلی چون پیچده گی های خاص طراحی و اجرا، حجم بالای سرمایه گذاری ، حجم بالای منابع مصرفی و اهمیت زمان و هزینه می تواند از پتانسیل بالایی برای بکارگیری مطالعات مهندسی ارزش برخوردار باشد .
هدف از این مقاله ارایه نمونه مطالعات مهندسی ارزش در پروژه ها می باشد . دراین مقاله پس از معرفی کلیات و مفاهیم مهندسی ارزش، به تشریح فرایند مطالعات مهندسی ارزش در صنعت ساخت و اجرای سد می پردازد . بدین منظور با تشکیل تیم مهندسی ارزش و جمع آوری اطلاعات لازم، مطالعات مهندسی ارزش بر روی یک پروژه سد خاکی ب ه صورت نمونه انجام شد ه است . در این مطالعات گزینه های مختلف سد سازی بلحاظ تکنولوژی اجرا و مصالح مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت . بر اساس بررسی های بعمل آمده و نتایج مطالعات مهندسی ارزش سد سنگریزه ای با هسته رسی بدلیل دسترسی به مصالح و ارزانتر بودن بهترین گزینه بوده و گزینه سد خاکی با هسته رسی با اختلاف کمی بعنوان گزینه دوم قابل اجرا می باشد .

اینک شما با جستجوی مقاله مطالعات مهندسي ارزش در سد مخزني خاکي وارد صفحه فروش فایل دانلودی مقاله مطالعات مهندسي ارزش در سد مخزني خاکي شده اید.

توضیحات کامل و اطلاع از ریز مطالب این فایل با کلیک روی دکمه ی ادامه ی مطلب

مقاله مطالعات مهندسي ارزش در سد مخزني خاکي