مقاله ايران محور هژمونيک و قدرت برتر منطقه آسياي جنوب غربي

 مقاله ايران محور هژمونيک و قدرت برتر منطقه آسياي جنوب غربي

… دانلود …

مقاله ايران محور هژمونيک و قدرت برتر منطقه آسياي جنوب غربي دارای 20 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله ايران محور هژمونيک و قدرت برتر منطقه آسياي جنوب غربي کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله ايران محور هژمونيک و قدرت برتر منطقه آسياي جنوب غربي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله ايران محور هژمونيک و قدرت برتر منطقه آسياي جنوب غربي :

سال انتشار: 1383

محل انتشار: نخستین کنگره انجمن ژئوپلتیک ایران

تعداد صفحات: 20

نویسنده(ها):

دکتر محسن رضایی – دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام

چکیده:

پس از فرو پاشی شوروی و نظام دوقطبی، دو تفکر همزمان شکل گرفت:
1- تفکر هژمونی مطلق و نظام تک قطبی سلسله مراتبی
2- تفکر منطقه گرایی و نظم منطقه ای
به دلیل ناکامی های آمریکا در آفریقا، و بالکان و عراق، تا قبل از 11 سپتامبر، و بالا بودن خزینه های پیگیری هورمونی مطلق در جهان، همچنین نبودن یک تهدید جدی مانند کمونیسم، تفکر هژمونی مطلق تضعیف و تفکر نظم منطقه ای رشد قابل توجهی یافت. ظهور نئوکانها در امریکا و ارائه پروژه قرن جدید امریکایی برای احیاء و تقویت و پیاده کردن نظم هژمونیک مطلق دجهانی صورت گرفت. حادثه 11 سپتامبر ظرفیت ذهنی مناسبی را در جامعه آمریکا و افکار عمومی جهان برای پیگیری پروژه آنان بوجود آورد. بنابراین پس از 11 سپتامبر، تفکر هژمونی مطلق جهانی تقویت شد و نظم منطقه ای تضعیف گشت اما امروزه پس از حوادث افغانستان و به خصوص عراق، و ناتوانایی آمریکا در تحقق یک دموکراسی مطلوب در افغانستان و عراق، مجددا تفکر نظم منطقه ای تقویت خواهد شد. طبق گزارش سازمان تجارت جهانی 76 مورد همکاری منطقه ای شکل گرفت و 70 درصد تجارت جهانی در قالب همکاری های منطقه ای است.

از حضور شما عزیزان در سایت بسیار خوشحالیم و آرزو داریم محصولات ما رضایت شما را فراهم آورد
اینک شما با جستجوی مقاله ايران محور هژمونيک و قدرت برتر منطقه آسياي جنوب غربي وارد صفحه فروش فایل دانلودی مقاله ايران محور هژمونيک و قدرت برتر منطقه آسياي جنوب غربي شده اید.
توضیحات کامل و اطلاع از ریز مطالب این فایل با کلیک روی دکمه ی ادامه ی مطلب

مقاله ايران محور هژمونيک و قدرت برتر منطقه آسياي جنوب غربي