مقاله بررسي ارتباط بين بتا هيدروکسي بوتيريک اسيد(BHBA) خون گوساله و ميزان مصرف کنسانتره در گوساله‌هاي شيري

مقاله بررسي ارتباط بين بتا هيدروکسي بوتيريک اسيد(BHBA) خون گوساله و ميزان مصرف کنسانتره در گوساله‌هاي شيري

… دانلود …

مقاله بررسي ارتباط بين بتا هيدروکسي بوتيريک اسيد(BHBA) خون گوساله و ميزان مصرف کنسانتره در گوساله‌هاي شيري دارای 8 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله بررسي ارتباط بين بتا هيدروکسي بوتيريک اسيد(BHBA) خون گوساله و ميزان مصرف کنسانتره در گوساله‌هاي شيري کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله بررسي ارتباط بين بتا هيدروکسي بوتيريک اسيد(BHBA) خون گوساله و ميزان مصرف کنسانتره در گوساله‌هاي شيري،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله بررسي ارتباط بين بتا هيدروکسي بوتيريک اسيد(BHBA) خون گوساله و ميزان مصرف کنسانتره در گوساله‌هاي شيري :

تعداد صفحات :8

کربو هیدرات‌ها مهمترین منبع تامین انرژی نشخوارکنندگان هستند. درنتیجه تخمیر میکروبی کربو هیدرات در شکمبه تولید اسیدهای چرب فرار (اسید استیک،اسید بوتیریک و اسید پروپیونیک) می‌شود که از دیواره شکمبه جذب و تا 75/0 انرژی مورد نیاز حیوان را تامین می‌کند. 9/0 بوتیرات دراپیتلیوم شکمبه تبدیل به بتا هیدروکسی بوتیریک اسید می‌شود. در این تحقیق از 42 رأس گوساله اصیل هلشتاین (18 رأس نر و 24 رأس ماده) هر هفته یک بار نمونه خون برای اندازه‌گیری BHBA به همراه اندازه‌گیری وزن گوساله و میزان مصرف کنسانتره انجام شد. سپس کلیه اطلاعات بدست آمده از اندازه‌گیری‌های BHBA سرم، وزن و مقدار مصرفی کنسانتره به وسیله برنامه نرم افزاری SPSS مورد آنالیز آماری قرار می‌گرفت. بر اساس آزمون آنالیز واریانس با اندازه‌گیری تکراری، میانگین بتا هیدروکسی بوتیریک اسید در طی هفته‌های تحت مطالعه تفاوت معنی‌داری پیدا کرده است که در این میان بین جنس نر و ماده تفاوت معنی‌داری دیده نمی‌شود. بر اساس معادله رگرسیون در شرایطی که مقدار بتا هیدروکسی بوتیریک اسید به عنوان متغیر وابسته در نظر گرفته شود و وزن و مصرف کنسانتره به عنوان متغیرهای مستقل در این صورت رابطه معنی‌داری بین این دو متغیر و مقدار بتاهیدروکسی بوتیریک اسید به شرح زیر می‌باشد: وزن (کیلوگرم) +.002 x مقدار کنسانتره (گرم)BHBA =.016+.00003x آنچه که در مطالعه حاضر مد نظر بوده است با توجه به اینکه در این تحقیق از ابتدای تولد تا پایان از شیرگیری هر هفته نمونه خون، وزن گوساله و وزن مصرفی کنسانتره ثبت می‌شد می‌توان گفت که مقدار مصرف کنسانتره با میزان BHBA ارتباط معنی‌‌داری دارد و BHBA تاثیر مستقیمی بر میزان رشد و بلوغ اپیتلیوم و پرزهای شکمبه داشته و با افزایش مصرف کنسانتره و افزایش میزان BHBAخون، بلوغ اپیتلیوم شکمبه زودتر اتفاق می‌افتد و گوساله زودتر از مرحله شیر خوارگی به نشخوارکنندگی می‌رسد. در تعدادی از گوساله‌ها که دچار اسهال و یا دیگر بیماری‌ها شده بودند با کاهش میزان مصرف کنسانتره میزان BHBA خون نیز کاهش پیدا کرده بود.

پژوهشگر گرامی فایل کامل مقاله بررسي ارتباط بين بتا هيدروکسي بوتيريک اسيد(BHBA) خون گوساله و ميزان مصرف کنسانتره در گوساله‌هاي شيري با تنظیمات کامل و دقیق آماده مطالعه و بررسی شما می باشد شما با دانلود فایل مقاله بررسي ارتباط بين بتا هيدروکسي بوتيريک اسيد(BHBA) خون گوساله و ميزان مصرف کنسانتره در گوساله‌هاي شيري دیگر نیاز به ویرایش اساسی در داخل فایل را ندارید برای مشاهده بخشی از متن فایل بر روی دکمه “توضیحات بیشتر ” در پایین این متن کلیک کنید.