مقاله به‌کارگيري فتوگرامتري زميني در برآورد زي‌توده درختان تک پايه بلوط ايراني

مقاله به‌کارگيري فتوگرامتري زميني در برآورد زي‌توده درختان تک پايه بلوط ايراني

… دانلود …

مقاله به‌کارگيري فتوگرامتري زميني در برآورد زي‌توده درختان تک پايه بلوط ايراني دارای 22 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله به‌کارگيري فتوگرامتري زميني در برآورد زي‌توده درختان تک پايه بلوط ايراني کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله به‌کارگيري فتوگرامتري زميني در برآورد زي‌توده درختان تک پايه بلوط ايراني،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله به‌کارگيري فتوگرامتري زميني در برآورد زي‌توده درختان تک پايه بلوط ايراني :

سال انتشار : 1396

تعداد صفحات :22

زمینه و هدف: برآورد دقیق زی­توده جنگلی با هدف بررسی توان جنگل‌ها در ترسیب کربن اتمسفری از مسایل بسیار مهم در مدیریت جنگل‌هاست. پژوهش حاضر به‌منظور برآورد زی­توده درختان تک­پایه بلوط ایرانی با استفاده از روش­ غیرمخرب فتوگرامتری زمینی صورت گرفت.
روش بررسی: در این تحقیق که در استان چهارمحال و بختیاری انجام شد، ابتدا 32 درخت تک پایه بلوط ایرانی در طبقه‌های قطری مختلف انتخاب و از هر درخت دو عکس در جهت عمود بر هم گرفته شد. سپس برای هر عکس مقیاس محاسبه گردید و حجم­ اجزای مختلف درخت اعم از تنه، شاخه­‌های اصلی، شاخه های فرعی و شاخ و برگ (تاج) تعیین گردید. با نمونه‌برداری از اجزاء مختلف درخت، چگالی هر جزء محاسبه و زی‌توده برای اجزای مختلف اندازه‌گیری شد. سپس زی‌توده برآورد شده از روش فتوگرامتری زمینی با زی‌توده به‌دست آمده از روش قطع و توزین مقایسه گردید.
یافته‌ها: نتایج نشان داد که اختلاف آماری معنی­داری بین زی‌توده برآورد شده از روش فتوگرامتری زمینی با شیوه قطع که دقیق­ترین روش برآورد زی­توده است وجود ندارد.
بحث و نتیجه‌گیری: این تحقیق دقت و کارایی روش‌ فتوگرامتری زمینی را در برآورد زی‌توده روی زمینی در فرم‌ رویشی تک‌پایه بلوط ایرانی نشان داد.

سلام.به وبسایت ما خوش آمدید.
دوست گرامی سلام.برای مشاهده توضیحات کامل محصول دانلودی مقاله به‌کارگيري فتوگرامتري زميني در برآورد زي‌توده درختان تک پايه بلوط ايراني روی دکمه ادامه مطلب کلیک فرمایید

مقاله به‌کارگيري فتوگرامتري زميني در برآورد زي‌توده درختان تک پايه بلوط ايراني